مقالات ثبت شرکتها

اهمیت بازاریابی

اهمیت بازاریابی

اهمیت بازاریابی برای موفقیت در کسب و کار ها، از آنجایی مشخص می شود که بدون بازاریابی، هیچ کدام از مشتریان چیزی در مورد محصولات یا خدمات آن کسب و کار نمی دانند در حالی که  کسب و کار مورد نظر ممکن است بهترین محصولات یا خدمات را در زمینه خود ارائه دهد.

بازاریابی:

بازاریابی فرآیندی است که به واسطه آن محصول و یا خدماتی به مشتریان معرفی و تبلیغ می شود و همه زمینه های تبلیغات، روابط عمومی، افزایش رضایت مشتری و فروش را پوشش می دهد.

ثبت شرکتها

فواید بازاریابی:

بدون بازاریابی، احتمال ضرر و کاهش شدید سود شرکت ها بیشتر می شود و ممکن است صاحب کسب و کار مجبور شود کار خود را تعطیل کند و شرکت را ورشکسته اعلام نماید.

در این قسمت، به برخی از مهم ترین فواید بازاریابی اشاره می شود.

فروش بیشتر:

مارک کوبان:

“وقتی فروشی در کار نباشد، شرکتی نیز در کار نیست.”

زمانی که مردم متوجه این امر شوند که کسب و کاری، وجود خارجی دارد، بیشتر احتمال آن است که به مشتری آن کسب و کار تبدیل شوند.

اگر کمپین بازاریابی کسب و کار مورد نظر، به خوبی انجام گیرد و به اهداف خود برسد، می تواند به آسانی تمام افزایش فروش را در اقلام قابل تحویل خود لمس و درک کند.

فاقد از در نظر گرفتن نوع کالا و خدماتی که کسب و کار در حال ارائه و عرضه آن  هست، نوع استراتژی و روش بازاریابی که اتخاذ شده است، مهم می باشد.

در صورتی که بازاریابی درست انجام شود، می توان حتی در ساعات و روز های اولیه نیز شاهد افزایش فروش خود باشد.

افزایش آگاهی بیشتر برای فروش بهتر:

محتمل است بسیاری از بهترین مشتریان بازار مورد نظر، تبلیغات محصول و خدمات را صد ها و صد ها بار قبل از خرید دیده باشند.

بسیاری از مردم روزانه با تبلیغات آنلاین و سنتی بسیاری مواجه می شوند و به جای این که به سرعت اقدام به خرید محصول کنند، تلاش و سعی در به یاد سپردن آن برند برای خرید های آینده می کنند.

با افزایش آگاهی از طریق فعالیت های بازاریابی می توان یک ساختار و شبکه عظیم از مشتریان بالقوه ساخت که مشتریان به وجود کسب و کار مورد نظر پی ببرند.

نکته: مشتریان دقیقا خواهند یافت که چگونه محصول مورد نظر خود را پیدا کنند.

موسسه مشاوران مطالعه مقاله افزایش و کاهش سرمایه را به شما عزیزان پیشنهاد می نماید.

آشنایی با معیار های تجار

آشنایی با معیار های تجار

آشنایی با معیار های تجار:

پیتر دراکر:

“هر چه که بتوان اندازه گیری کرد، می توان مدیریت نمود.”

چه صاحب یک نانوایی باشید و چه یک شرکت تولید کننده نرم افزار را اداره کنید چه یک مکانیک باشید، دانستن معیار های موفقیت در زمینه های شغل شما می تواند عاملی بسیار مهم برای سود آوری کمپین بازاریابی شخص شما باشد.

این موضوع کاملا می تواند بررسی و تصمیم گیری برای خیلی از تلاش های مربوط به نوع کسب و کار را برای شما آسان کند.

شما می توانید شاخص های تلاش خود را از طرق بازاریابی به خوبی مورد سنجش قرار داده و از طرفی با پاسخ مشتریان بالقوه خود، با محرک های خاصی آشنا شوید.

برخی از معیار ها را حذف کرده و معیار های جدیدی برای اندازه گیری شاخص موفقیت کسب و کارتان خلق یا انتخاب نمایید.

جلب اعتماد مشتریان:

به چه کسی بیشتر اعتماد می کنید؟ یک دوست یا یک فرد کاملا غریبه؟ هر چه شرکت شما بیشتر معروف شود، افراد بیشتری به شما اعتماد می کنند. هر چه شمار اعتماد کنندگان به شما افزایش یابد احتمال خرید آن ها از شما نیز افزایش خواهد یافت.

اعتماد سازی چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیافتد. به شرکت هایی که اعتماد شما را جلب کرده اند، بیاندیشید. آیا در اولین تبلیغات توانستند نظرتان را جلب کنند یا این کار سال های سال به طول انجامید؟

ساختن یک سرمایه و دارایی اجتماعی:

ست گادین:

”یک راه ساده برای فروختن یک کالا به یک مشتری در آینده این است که از قبل از او اجازه بیگیرید”

با یک چک لیست یک میلیونی از مشتریان بالقوه خود چه کار هایی می توانید انجام دهید؟ بسیاری از کارشناسان بازاریابی معتقدند که هر لیست مشتریان از ارزش بسیار زیادی برخوردار هستند.

به این طریق که با ساخت یک دارایی اجتماعی قادر هستیم که نقشه فروش در آینده را بسازیم. بازاریابی با در اختیار قرار دادن لیست های آنلاین و آفلاین به تجارت و کسب شما قدرت می بخشد تا بتوانید بازار هدف خود را شناسایی نموده و مقدمات قسمت فروش خود را با توجه به اندازه لیست در آینده بچینید.

ثبت صورتجلسات

پیدا کردن جایگاه و رتبه در بازار:

هنگامی که تجارت و کسب خود را به تازگی راه اندازی کرده اید جایگاه شما در بازار مانند یک قطره کوچک در دل اقیانوس می ماند.

با شروع فعالیت بازاریابی است که با اجتماعات مختلف و فرهنگ های متفاوت و همچنین دنیایی از ارتباطات گوناگون آشنا می شوید.

بازاریابی چشمان شما به روی حقایق صنعتی که در آن مشغول به فعالیت هستید باز خواهد کرد. با شروع اولین کمپین کاری خود می توانید متوجه شوید که رقیبان شما در حال انجام چه کار ها و اقداماتی هستند.

این اطلاعات هستند که به شما کمک خواهند کرد برای که برای بهبود کمپین، افزایش تعداد مشتریان بالقوه و اخذ استراتژی های فروش و … اقدامات لازم را انجام دهید.

کشف میزان کارایی و توان:

آیا شما تا به حال به تبلیغاتی که حس شما را نسبت به یک سازمان بد می کند و یا حتی ممکن است باعث شوند که نامتان از لیست مشتریان آن شرکت خط بخورد توجه کرده اید؟

با انجام فعالیت های بازاریابی می توانید با تاکتیک هایی که در کسب و کار شما کارایی لازم را دارند آشنا شوید و آنهایی که ناکارا هستند را به طور کامل حذف نمایید.

در اختیار داشتن یک پروفایل عالی از مشتریان:

مشتریان بالقوه بسیاری در بیرون برای هر کسب و کاری وجود دارند. یک بازاریابی عالی این امکان را به آنها می دهد که به راحتی تمام شما را پیدا کنند.

در طول زمان با دیتا ها و اطلاعاتی که از کمپین های بازاریابی به دست خواهد آورد این فرآیند می تواند برای شما نیز آسان جلوه کند که شما نیز به راحتی آن ها را پیدا کنید.

پروفایل ایده آل مشتریان شما می تواند شامل متغیر ها و عواملی همچون سن، میزان درآمد، محل زندگی، تفریح و شاید حتی سبک زندگی و شغل آنها باشد.

وقتی که لیست بزرگی از مشتریان و داده های مربوط به آنها داشته باشید فقط کافی است که به داده های خود نگاهی بیندازید و به دنبال الگو ها و فاکتور های مورد نیاز خود در زمینه های خاص بگردید.

چگونگی آزمایش و بهینه سازی:

دانستن این مطلب که چگونه محتوا، تیتر ها و تبلیغات خود را بیازمایید، یک امر خطیر و بسیار مهم است.

ممکن است موضوعی که می خواهید از آن طریق مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهید فقط از نظر شما خلاقانه و ارزشمند باشد و در چشم مشتریانتان بسیار ساده لوحانه و اهانت آمیز جلوه نماید.

از طریق یک کمپین تبلیغاتی است که قادر خواهید بود روند اطلاع رسانی و نوع فعالیت های خود و اثر گذاری آن ها را بر مشتریان سنجیده و برای بهبود بخشیدن به این فرآیند های تلاش کنید.

راه ساخت برندی قدرتمند:

جف بزو:

“برند برای یک کمپانی مانند اعتبار برای یک فرد می باشد. این شما هستید که با انجام خوب کار های سخت برای خود اعتبار به دست می آورید”

برخی از بازاریابان هدف خود را افزایش فروش می دانند و برخی دیگر تلاش می کنند تا برندی بسازند که راحت بتوان به یاد آورد.

بازاریابان باهوش سعی می کنند تا هر دو هدف مذکور را در یک زمان مورد تعقیب قراردهند. هدف نهایی کمپین بازاریابی شما الزاما باید باعث مراجعه مشتریان به شما شوند.

برند هایی مانند فیس بوک و گوگل نیازی ندارند تلاش کنند تا مشتریان برند آن ها را به یاد بسپارند زیرا مردم در زندگی روزمره به اندازه کافی با آنها سر و کار دارند و به قدر کافی از آن ها استفاده کرده اند و از این طریق اعتماد لازم کسب شده است.

برندینگ همان چیزی است که شما را از رقبایتان جدا می کند و فراموش نکنید که بهترین و قدرتمند ترین سلاح برای مبارزه با رقیبان، برندی قدرتمند می باشد و برند قوی هم در سایه فعالیت های بازاریابی حاصل می گردد.

موسسه مشاوران مطالعه مقاله فرآیند سرمایه گذاری در کسب و کار را به شما عزیزان پیشنهاد می نماید.

اهمیت همکاری با واسطه های بازاریابی

اهمیت همکاری با واسطه های بازاریابی

اهمیت همکاری با واسطه های بازاریابی:

واسطه های بازاریابی، شرکت را در معرفی، فروش و پخش محصولات به مشتریان نهایی یاری می کنند. این مجموعه شامل خرده فروشان، شرکت های پخش فیزیکی، آژانس های خدمات بازاریابی و واسطه های مالی است.

توزیع کنندگان، کانا ‌های توزیعی هستند که به شرکت در پیدا کردن و فروش محصولات کمک می کنند.

این گروه شامل فروشندگان عمده و تک فروشان است که محصولات را به طور کلی خریداری کرده و به مشتریان می فروشند.

امروزه دیگر تولیدکنندگان انتخاب های زیاد و متفاوتی در اختیار ندارند، تا هر کدام را که خواستند برگزینند، بلکه با سازمان های توزیع کننده بزرگ و در حال رشدی همچون وال مارت، تارگت، هوم دیپوت، کاستکو و بست بای طرف هستند.

این سازمان ها، بیشتر اوقات قدرت کافی برای تحمیل شرایط و حتی بیرون کردن تولیدکنندگان از بازار را نیز دارند.

شرکت های پخش فیزیکی، شرکت را در انبار کردن و انتقال محصولات از محل تولید به توزیع کنندگان یاری می کنند.

شرکت در رویارویی با این سازمان ها، باید بهترین راه برای خرید و انبار کالا ها را یافته، تعادلی بین عواملی همچون قیمت، سرعت و ایمنی حمل و نقل برقرار سازد.

آژانس های خدمات بازاریابی شامل سازمان های تحقیقاتی در زمینه بازار، آژانس های تبلیغاتی، رسانه ها و مشاوران بازاریابی هستند که شرکت را در انتخاب مشتریان هدف و تبلیغات یاری می کنند.

واسطه های مالی شامل بانک ها، موسسات اعتباری، شرکت های بیمه و کسب و کار های دیگری است که به تامین مالی یا پوشش دادن ریسک مرتبط با خرید و فروش کالا ها می پردازند.

واسطه های بازاریابی، همانند تامین کنندگان، یکی از اجزای مهم شرکت در سیستم کلی ارائه ارزش را تشکیل می دهند.

شرکت در تلاش برای ایجاد رابطه راضی کننده با مشتری، باید کاری بیش از بهینه سازی بازده خود انجام دهد. موفقیت در این تلاش، مستلزم همکاری اثر بخش با واسطه های بازاریابی است تا بازده کل سیستم بهینه شود.

از این‌رو، بازاریابان امروزی اهمیت همکاری با واسطه ها را دریافته اند و دیگر آنها را فقط به چشم کانال هایی که به توزیع کالاهایشان می پرداختند، نگاه نمی کنند.

پلمپ دفاتر

تفاوت تبلیغات و بازاریابی:

افراد زیادی هستند که بازاریابی و تبلیغات را جدا از هم نمی دانند و از هر دو کلمه به یک منظور استفاده می کنند.

با این که هر دو با اهمیت و اساسی هستند و تاثیر بالایی بر موفقیت تجارت شما دارند ولی مفاهیم متفاوتی از یکدیگر دارند.

شناخت صحیح تفاوت بازاریابی و تبلیغات و به کار گیری صحیح هر کدام بر پیشرفت شما تاثیر گذار خواهد بود.

مفهوم تبلیغات:

معرفی و نمایش خدمات یا محصولات شرکت شما به مشتریان کنونی و بالقوه، با پرداخت پول و از طریق شرکت ها و فرصت های جانبی مانند سایت های اینترنتی و بیلبورد را تبلیغات می نامیم.

اگر این مطلب برای شما رضایت بخش بوده است، مطالعه مقاله ثبت انواع شرکت را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای انجام کلیه خدمات ثبت شرکت ها می توانید با شماره 09120202822 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *