مقالات ثبت شرکتها

صورتجلسه تغییر موضوع شرکت سهامی

صورت جلسه تغییر موضوع شرکت سهامی

مشخص شدن موضوع شرکت، یعنی مشخص کردن هدف فعالیت کسب و کاری که در حال راه اندازی است و همچنین روشن کننده تمامی امور تجاری و غیر تجاری آن می باشد. همچنین لازم است که برای انتخاب موضوع شرکت مورد ثبت، از قوانین و مقرراتی که در نظر گرفته شده است، پیروی نمود.

در نتیجه لازم است که موضوع شرکت آگاهانه انتخاب گردد و بدون هیچ شبه ای در اساسنامه به صورت کاملا شفاف و صریح، بیان شود تا بدین وسیله اختیارات مسئولین شرکت به طور واضح مشخص گردد.

تغییر موضوع شرکت سهامی خاص:

قبل از اقدام به ثبت شرکت، لازم است که اگر موضوع فعالیت شرکت نیاز به مجوز داشته باشد، نسبت به اخذ آن اقدام نمود. در برخی مواقع نیز موضوعاتی دیده می شود که نیازی به اخذ ندارند و به راحتی قابلیت ثبت در مرجع ثبت شرکت ها را دارند

پلمب دفاتر

مراحل تغییر موضوع شرکت سهامی خاص:

 • تشکیل مجمع عمومی فوق العاده و تنظیم صورت جلسه که به امضای هیئت مدیره رسیده باشد.

 • در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه شرکت و مواد لایحه اصلاحی قانون تجارت ماده (99) الزامی است.

 • در صورتی که موضوع شرکت کلا تغییر یابد یا مواردی درآن اصلاح گردد یا مواردی به آن الحاق گردد، باید به طور کامل در صورت جلسه نوشته شود.

 • در صورتی که موضوع قبل از ثبت نیاز به اخذ مجوز از مرجع خاصی باشد می بایست نخست به مرجع مربوطه مراجعه و مجوز لازم را اخذ و به همراه صورت جلسه ظرف مدت سه روز از طریق پست تحویل اداره ثبت شود و سپس بارکد پستی در سیستم درج گردد.

 • در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده اصل روزنامه حاوی آگهی دعوت به همراه صورت جلسه تحویل اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری شود.

نام سهامداران حاضر در مجمع  و تعداد سهام آنها در یک لیست  نوشته و به امضای آنها برسد و هیئت مدیره مجمع صحت آن را تایید و به همراه صورت جلسه به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ارسال گردد.

نمونه صورت جلسه تغییر موضوع در شرکت های سهامی خاص:

بسمه تعالی

نمونه صورت جلسه تغییر موضوع در شرکت های سهامی خاص

نام شرکت: ……………………………

شماره ثبت شرکت: …………………….

سرمایه ثبت شده: …………….……………

شناسه ملی: ………………………………..

صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت ………………………. سهامی خاص ثبت شده به شماره ………………. در تاریخ ………. ساعت………………. با حضور کلیه/ اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت (در صورتی که مجمع در غیر محل شرکت تشکیل شده آدرس آن محل در قسمت محل قانونی شرکت نوشته می شود) تشکیل گردید.

الف: در اجرای مفاد ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت:

1ـ خانم/ آقای ……………………………  به سمت رئیس جلسه

2ـ خانم/ آقای ……………………………  به سمت ناظر رئیس

3ـ خانم/ آقای ……………………………  به سمت ناظر جلسه

4ـ خانم/ آقای……………………………  به سمت منشی جلسه انتخاب شدند.

ب: دستور جلسه، تغییر موضوع یا (الحاق مواردی به موضوع شرکت) مورد بحث و بررسی قرار گرفت در نتیجه موضوع شرکت به نحو زیر تغییر یافت …………………………….. ………………………………… …………… ……. …………… ……………. ……………… ………… ……………… ………….. ………………….. و ماده …………… …………. اساسنامه به شرح فوق اصلاح می گردد.

ج: به خانم/ آقای ……………….. ……………… احدی از سهامداران (یا احدی از مدیران یا وکیل رسمی شرکت) وکالت داده می شود ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورت جلسه و پرداخت حق الثبت و امضای زیر دفاتر ثبت اقدام نماید.

امضای هیئت رئیسه جلسه:

رئیس جلسه ………………..  ناظر جلسه ……………..ناظر جلسه ………………..منشی جلسه ………………..

موسسه مشاوران مطالعه مقاله عرضه اولیه را به شما عزیزان پیشنهاد می نماید.

نکات مهم در خصوص تغییر موضوع شرکت های سهامی

نکات مهم در خصوص تغییر موضوع شرکت های سهامی

نکات مهم در خصوص تغییر موضوع شرکت های سهامی:

 • کلیه صورت جلسات می بایست روی سر برگ شخصیت حقوقی مربوطه پس از امضای اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی تهیه و ارسال گردد.

 • در صورتی که موضوع شرکت کلا تغییر یابد یا مواردی درآن اصلاح گردد یا مواردی به آن الحاق گردد، به طور کامل در صورت جلسه نوشته شود.

 • در صورتی که موضوع قبل از ثبت نیاز به اخذ مجوز از مرجع خاصی باشد می توانید اول به مرجع مربوطه مراجعه و مجوز لازم را اخذ و به همراه صورت جلسه ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست شود و سپس بارکد پستی در سیستم درج گردد.

 • صورت جلسه در چند نسخه تنظیم و کلیه صفحات به امضای هیئت رئیسه جلسه برسد و یک نسخه ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست شود و سپس بارکد پستی در سیستم درج گردد.

 • در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه شرکت و مواد لایحه اصلاحی قانون تجارت ماده (99) الزامی است.

 • در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده اصل روزنامه حاوی آگهی دعوت به همراه صورت جلسه تحویل اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری شود.

 • نام سهامداران حاضر در مجمع و تعداد سهام آنها در یک لیست نوشته و به امضای آنها برسد و هیئت مدیره مجمع صحت آن را تایید و به همراه صورت جلسه به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ارسال گردد.

 • کلیه اقدامات پذیرش صورت جلسات ازطریق سامانه اینترنتی به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir صورت می گیرد.

ثبت شرکتها

جهت دسترسی به کلیه اطلاعیه ها و بخشنامه ها و آخرین راهنمایی های مربوط به چگونگی پذیرش و ثبت درخواست تاسیس و تغییرات اینترنتی علاوه بر مراجعه به راهنمای سایت فوق می توان از پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت ها به آدرس http://sherkat.ssaa.ir نیز جهت بهره برداری لازم استفاده نمود.

اگر این مطلب برای شما رضایت بخش بوده است، مطالعه مقاله اوراق مشارکت را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای انجام کلیه خدمات ثبت شرکت ها می توانید با شماره 09120202822 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *