مقالات ثبت شرکتها

صورتجلسه هئیت مدیره انتقال سهام

نقل و انتقال سهام توسط هیئت مدیره

سهم یا سهام به قسمتی از سرمایه شرکت سهامی گفته می شود که مشخص کننده میزان مشارکت و تعهدات و منافع صاحبان آن در شرکت سهامی است.

همچنین، ورقه سهم به یک سند قابل معامله می گویند که نماینده تعداد سهامی می باشد که صاحب آن در شرکت سهامی دارد.

تغییرات شرکت

نقل و انتقال سهام توسط هیئت مدیره:

لایحه اصلاحی در ماده 29 ق.ت حداکثر قیمت اسمی سهم را در شرکت سهامی عام 10 هزار ریال تعیین کرده اما برای شرکت سهامی خاص اقل و اکثری مشخص نشده است.

دارنده سهم نسبت به سهم مالک دارایی شرکت نمی باشد بلکه نسبت به سهم خود از شرکت دارای حق می باشد که به موجب آن از منافع شرکت استفاده کرده و در مجمع عمومی رای می دهد و در صورت انحلال از دارایی شرکت سهم خواهد برد.

در ورقه سهم حتما باید نکات مندرج در ماده 26 ل.ا.ق.ت قید گردد.

با توجه به ماده 24 ل.ا.ق.ت می توان گفت از نظر این قانون سهام به سهام با نام، بی نام و ممتاز تقسیم می شوند که به این تقسیم بندی می توان سهام انتفاعی و موسس را نیز افزود.

نمونه صورت جلسه نقل و انتقال سهام توسط هیئت مدیره:

بسمه تعالی

نمونه صورت جلسه هیئت مدیره در خصوص نقل و انتقال سهام در شرکت های سهامی خاص

نام شرکت: ………………………………………

شماره ثبت شرکت: …………………………

سرمایه ثبت شده: …………….……………

شناسه ملی: ………………………………..

صورت جلسه هیئت مدیره شرکت …….………….………  سهامی خاص ثبت شده به شماره …………… با حضور کلیه/ اکثریت اعضا در تاریخ ……… ساعت…….… در محل شرکت تشکیل و تصمیمات زیر اتخاذ گردید.

هیئت مدیره موافقت نمود که خانم/ آقای ……………………….……به شماره ملی ………. با واگذاری …………………….…… کلیه سهام خود به خانم/ آقای  …………… به شماره ملی  …………… فرزند …………… متولد …………… به شماره شناسنامه …………… صادره از…………… به آدرس خیابان …………… کوچه …………… پلاک …………… کد پستی…………… از شرکت خارج شد.

و یا :

خانم/ آقای ……………………به شماره ملی  ……………………….. با واگذاری …………….…… سهم  از سهام خود به خانم/ آقای……………………..…به شماره ملی ……………..  فرزند ……………  متولد……  به شماره شناسنامه……………  صادره از …………  به آدرس ……………  خیابان……………  کوچه……………  پلاک……………  کدپستی……………  تعداد سهام خود را به ……………  سهم کاهش داد.

امضای اعضای هیئت مدیره:

1 ـ ……………………   2 ـ ……………………   3ـ ……………………    4 ـ  ……………………

امضای خریدار                                         امضای فروشنده

موسسه مشاوران مطالعه مقاله افزایش و کاهش سرمایه را به شما عزیزان پیشنهاد می نماید.

تذکرات

تذکرات

تذکرات:

  • کلیه صورت جلسات می بایست روی سر برگ شخصیت حقوقی مربوطه پس از امضای اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی تهیه و ارسال گردد.

  • صورت جلسه در چند نسخه تنظیم و کلیه نسخ و صفحات آن به امضای هیئت مدیره و خریدار و فروشنده برسد و ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست شود و سپس بارکد پستی در سیستم درج گردد.

  • یک نسخه از صورت جلسه به دارایی مربوطه جهت تعیین مالیات نقل و انتقال سهام تحویل و پس از پرداخت مالیات مربوطه برگ مفاصا حساب به همراه صورت جلسه ظرف مدت سه روز تحویل اداره پست شود و سپس بارکد پستی در سیستم درج گردد.

  • فتوکپی شناسنامه و کارت ملی سهامدار یا سهامداران جدید به همراه صورت جلسه تحویل اداره پست شود.

  • کلیه اقدامات پذیرش صورت جلسات از طریق سامانه اینترنتی به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir صورت می گیرد.

ثبت شرکتها

جهت دسترسی به کلیه اطلاعیه ها و بخشنامه ها و آخرین راهنمایی های مربوط به چگونگی پذیرش و ثبت درخواست تاسیس و تغییرات اینترنتی علاوه بر مراجعه به راهنمای سایت فوق می توان از پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت ها به آدرس http://sherkat.ssaa.ir نیز جهت بهره برداری لازم استفاده نمود.

اگر این مطلب برای شما رضایت بخش بوده است، مطالعه مقاله قرار وثیقه را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای انجام کلیه خدمات ثبت شرکت ها می توانید با شماره 09120202822 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *