مقالات ثبت شرکتها

کاهش/ افزایش تعداد اعضای هیئت مدیره

کاهش/ افزایش تعداد اعضای هیئت مدیره

هرگاه شرکتی تصمیم به تغییراتی در اعضای هیئت مدیره خود بگیرد، باید صورت جلسه‌ ای تنظیم کرده و آن را به ثبت برساند، البته با توجه به این موضوع که با تغییر تعداد اعضای هیئت مدیره، ماده‌ های اساسنامه نیز عوض می شود، تنظیم صورت جلسه مجمع فوق‌ العاده برای اعلام تغییر و اصلاح ماده اساسنامه الزامی می‌ باشد.

تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت:

برای تغییر اعضای هیئت مدیره شرکت اعضای جدید می‌ توانند خارج از شرکا و یا از میان سهامداران شرکت انتخاب شوند. اگر شرکا یا سهامداران بنا به دلایلی تصمیم بر افزایش و یا کاهش تعداد نفرات اعضای هیئت مدیره شرکت را داشته باشند، این امر در طی یک جلسه در مجمع عمومی فوق‌ العاده و با اکثریت تعداد سهامداران یا شرکا تصمیم‌ گیری می شود.

نمونه صورت جلسه در خصوص کاهش/ افزایش تعداد اعضای هیئت مدیره:

بسمه تعالی

نمونه صورت جلسه در خصوص کاهش/ افزایش تعداد اعضای هیئت مدیره

در شرکت های سهامی خاص

مجمع عمومی فوق العاده شرکت………………………………………………….. سهامی خاص به شماره ثبت…………………….. و شناسه ملی …………………. مورخ …………………… ساعت…………………….. با حضور کلیه / اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت تشکیل گردید و تصمیمات زیر اتخاذ گردید.

ابتدا در اجرای ماده 101 ق.ت

آقای / خانم…………………………………….. به سمت رئیس جلسه

آقای / خانم………………………………….. و ……………………………….. به سمت نظار

آقای / خانم…………………………………… به سمت منشی جلسه انتخاب و رسمیت جلسه اعلام گردید. دستور جلسه کاهش / افزایش تعداد مدیران و اصلاح ماده اساسنامه.

تعداد اعضای هیئت مدیره به………………………….. نفر کاهش / افزایش یافت و ماده مربوطه اساسنامه اصلاح گردید.

به آقای / خانم………………………………….. احدی از شرکا وکالت داده می شود تا ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورت جلسه و پرداخت هزینه های قانونی و امضای زیر دفاتر ثبت اقدام نماید.

موسسه مشاوران ارائه دهنده انواع خدمات ثبت شرکتها می باشد.

نکات مهم

نکات مهم

نکات مهم:

  • کلیه صورت جلسات می بایست روی سر برگ شخصیت حقوقی مربوطه پس از امضای اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی تهیه و ارسال گردد.
  • در صورتی که جلسه با حضور اکثریت شرکا / سهامداران تشکیل شده رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه شرکت یا قانون تجارت با ارائه مستندات الزامی است.
  • ارائه لیست سهامداران حاضر در جلسه با امضای سهامداران الزامی می باشد.
  • کلیه اقدامات پذیرش صورت جلسات از طریق سامانه اینترنتی به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir صورت می گیرد.
  • جهت دسترسی به کلیه اطلاعیه ها و بخشنامه ها و آخرین راهنمایی های مربوط به چگونگی پذیرش و ثبت درخواست تاسیس و تغییرات اینترنتی علاوه بر مراجعه به راهنمای سایت فوق می توان از پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت ها به آدرس http://sherkat.ssaa.ir نیز جهت بهره برداری لازم استفاده نمود.

اگر مطالعه این مقاله مفید واقع شده، مقاله ذینفعان و عملکرد مالی را نیز مطالعه نمایید.

برای انجام کلیه خدمات ثبت صورت جلسات با شماره 09120202822 تماس بگیرید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *