مقالات مالیاتی

تمدید ارسال اظهارنامه ارزش افزوده

تمدید ارسال اظهارنامه ارزش افزوده

با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس و ایجاد اختلال در نهاد های مختلف جامعه مخصوصا نهاد های مالی و اقتصادی، حمایت جدید سازمان امور مالیاتی از فعالان اقتصادی در قالب بخشنامه ای ابلاغ گردید.

در این بخشنامه که در ادامه به آن اشاره می گردد، مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان 1398، تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری مجددا تمدید شد.

تمدید ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده:

با توجه به جریانات اخیر در خصوص فضای ایجاد شده توسط بیماری کرونا ویروس در کشور و حتی در سراسر دنیا، باعث بروز پیامد های اقتصادی منفی در کسب و کار ها شده است.

بر اساس دستور العمل سازمان امور مالیاتی کشور مقرر شد که مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان سال 1398، تا پایان روز 31 ام اردیبهشت ماه سال جاری که مصادف با چهارشنبه می باشد، تمدید گردد.

همچنین در این راستا امکان برخورداری صد درصد بخشودگی جریمه عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر و همچنین جریمه تاخیر در مدت یاد شده در صورت درخواست کتبی برای مودیان فراهم گشت.

لازم به ذکر است که قبلا ارسال اظهارنامه تا پایان فروردین ماه 99 تمدید شده بود که با در نظر گرفتن شرایط به وجود آمده در خصوص این بیماری، این مهلت تا پایان اردیبهشت ماه مجددا تمدید شد.

برای انجام این کار لازم است که مودیان مالیاتی محترم به سایت عملیات الکترونیک مالیات بر ارزش افزوده به آدرس EVAT.IR مراجعه نموده و اقدام به تکمیل مراحل مورد نظر نمایند.

موسسه مشاوران مطالعه مقاله تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد ایران را به شما عزیزان پیشنهاد می کند.

بخشنامه سازمان مالیاتی جهت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان 98

بخشنامه سازمان مالیاتی جهت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان 98

بخشنامه سازمان مالیاتی جهت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان 98:

نظر به مصادف بودن مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره چهارم سال ۱۳۹۸ با تعطیلات نوروز و شیوع بیماری کرونا و با توجه به درخواست های مودیان محترم مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده و به منظور فراهم نمودن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان، بنا به اختیار حاصل از قانون و مقررات مالیات بر ارزش افزوده مقرر می دارد:

ادارت کل امور مالیاتی موظفند در مورد مودیان مالیاتی که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره چهارم مالیاتی سال ۹۸ را تا پایان روز یکشنبه مورخ ۳۱ فروردین ۹۹ تسلیم نمایند، امکان برخورداری صد در صد بخشودگی جرائم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر برای دوره مزبور و همچنین جریمه تاخیر در مدت یادده را در صورت درخواست کتبی برای مودیان فوق الذکر فراهم نمایند.

شایان ذکر است برای گروه های اقتصادی اعلام شده طی بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۹/۲ مورخ ۶ فروردین ۹۹ سررسید پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تا پایان روز چهارشنبه مورخ ۳۱ اردیبهشت ۹۹ می باشد. لذا تا تاریخ یاد شده محاسبه و مطالبه جریمه تاخیر موضوع ماده ۲۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده برای گروه های ذکر شده در پایین، موضوعیت ندارد.

مشاوره مالیات

گروه های اقتصادی اعلام شده در بخشنامه مذکور:

  • مراکز تولید و توزیع غذا های آماده اعم از رستوران ها، بوفه ها، طباخی ها، تالار های پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت).

  • مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهان گردی و گردشگری، مهمان پذیر ها، مهمان سرا ها، مسافرخانه ها، زائرسرا ها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و خدماتی بین راهی و موارد مشابه به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی.

  • حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی و موارد مرتبط به تشخیص وزارت راه و شهر سازی.

  • دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری و زیارتی

  • تولید و توزیع پوشاک

  • تولید و توزیع کیف و کفش

  • مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آب میوه

  • مراکز، باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی

  • مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه ای و موارد مرتبط به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی.

  • مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی

اگر این مطلب برای شما رضایت بخش بوده است، مطالعه مقاله اطلاعیه مالیاتی شیوع کرونا را به شما پیشنهاد می کنیم.

جهت برخورداری از کلیه خدمات مالیاتی می توانید با شماره 09120202822 تماس بگیرید.

رای شما به این مطلب

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد آرا: 0

از اینکه این مطلب مفید نبود عذرخواهی میکنیم

اجازه بدهید ما این مطلب را مفیدتر کنیم!

لطفا نظر خود را در بهبود این مطلب با ما در میان بگذارید.

مقاله های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.